Renkant vardą savo kūdikiui, būtina atsižvelgti į daugelį veiksnių. Neabejotinai, kad vienas iš pačių svarbiausių - tai vardo skambesys ir jo grožis. Tačiau kokie vardai yra patys gražiausi pasaulyje? Štai mokslininkų atsakymas.

Renkant vardą savo kūdikiui, būtina atsižvelgti į daugelį veiksnių. Neabejotinai, kad vienas iš pačių svarbiausių – tai vardo skambesys ir jo grožis. Tačiau kokie vardai yra patys gražiausi pasaulyje? Štai mokslininkų atsakymas.

Rasti tobulą vardą savo vaikui tikrai nėra lengva užduotis, o greičiau – tikras žygdarbis. Taigi, jeigu netrukus tikitės savo namuose išgirsti mažyčių pėdučių trepsėjimą, užtikriname, kad greičiausiai valandų valandas praleisite nagrinėdami įvairius vaikiškų vardų sąrašus ir registrus, ieškodami pačių populiariausių, rečiausių, seniausių ir žinoma, pačių gražiausių vaikiškų vardų.

„My 1st Years“ atliktas tyrimas parodė, kad pritaikius tam tikrus lingvistikos ir kalbotyros principus, galima gana tiksliai nustatyti, kurie vardai skamba geriau už kitus ir gali būti laikomi „gražesniais“. Dirbant kartu su Birmingemo universiteto Kognityvinės lingvistikos katedros profesoriumi daktaru Bodo Winteriu, buvo išanalizuoti populiariausi Jungtinės Karalystės ir JAV vaikų vardai. Galiausiai, buvo atrinkti vardai, sukeliantys daugiausiai teigiamų emocijų, kuomet jie yra ištariami garsiai.

Gražiausi pasaulio vardai berniukams

Gražiausio Jungtinės Karalystės berniukų vardo titulas atiteko Zayn. Antroje ir trečioje vietoje atitinkamai atsidūrė Jesse ir Charlie. Į garbingą dešimtuką taip pat pateko tokie berniukų vardai kaip Louie, William, Freddie, George, Ali, Daniel ir Riley. Tuo tarpu Amerikos gražiausių berniukų vardų dešimtukas truputį skyrėsi. Čia gražiausiu vyrišku vardu buvo pripažintas Matthew. Į pirmąjį penketuką taip pat pateko Julian, William, Isiah ir Leo. Toliau sekė tokie vardai kaip Levis, Joseph, Theo, Isaac bei Samuel.

Taigi, Jungtinėje Karalystėje pačiais gražiausiais yra laikomi trumpi bei paprasti, dažniausiai arabiškos ar hebrajų kilmės berniukų vardai. Pavyzdžiui, vardas Zayn yra arabiškos kilmės vardas, reiškiantis „gražus, malonus“. Jesse – tai hebrajų kilmės vardas, reiškiantis „Dievas yra maloningas“.

JAV gražiausi berniukų vardai yra šiek tiek ilgesni ir sudėtingesni. Dažniausiai jie yra siejami su bibline ar graikiška kilme. Pavyzdžiui, Matthew yra biblinis vardas, reiškiantis „Dievo dovana“, o Julian – tai romėniškas vardas, reiškiantis „jaunuolį“.

Gražiausi pasaulio vardai mergaitėms

Jungtinės Karalystės gražiausių pasaulio vardų mergaitėms dešimtuko sąrašo viršuje – Sophia. Garbingoje antroje vietoje atsidūrė – Zoe, trečioje – Rosie, ketvirtoje – Sophie. Toliau seka Ivy, Phoebe, Violet, Willow, Hannah ir Ellie. Tuo tarpu JAV pirmoje vietoje tarp mergaičių vardų buvo graikiškos kilmės vardas Sophia, reiškiantis „išmintį“, antroje vietoje liko – Zoe, o pirmąjį penketuką užbaigė Everly, Sophie ir Riley. Toliau sekė tokie mergaičių vardai kaip Ivy, Paisley, Willow, Ellie bei Emily.

Taigi, Jungtinėje Karalystėje gražiausi mergaičių vardai paprastai yra trumpi ir paprasti, dažnai graikiškos ar hebrajų kilmės. Pavyzdžiui, Sophia ir Zoe yra graikiškos kilmės vardai, atitinkamai reiškiantys „išmintį“ ir „gyvenimą“.

JAV mergaičių vardai dažniausiai yra ilgesni ir sudėtingesni, paprastai su biblinėmis arba angliškomis šaknimis. Pavyzdžiui, Everly ir Riley yra angliškos kilmės vardai, atitinkamai reiškiantys „amžinybę“ ir „švelnumą, malonumą“.